Toimijat palveluksessasi

Joel Kettula

Toiminnanjohtaja

joel.kettula@sure.fi

0456337843

Jäsenpalvelut

Jäsensihteeri

jasenpalvelut@akavanerityisalat.fi

0800 135 370

Tuire Torvela

Lakimies

Yksityissektorin työsuhdeneuvonta ja edunvalvonta

Ammatinharjoittajia ja yrittäjiä koskevat tehtävät

Perhe- ja perintöoikeudellinen neuvonta

tuire.torvela@akavanerityisalat.fi

0201 235 356

Juho-Heikki Leppänen

Lakimies

Yksityissektorin työsuhdeneuvonta

juho-heikki.leppanen@akavanerityisalat.fi

0201 235 365

Hallitus

Niklas Honkalehto

Julia Lakanen

Hallituksen jäsen

julia.lakanen@sure.fi

Joonas Oksanen

Varapuheenjohtaja

joonas.oksanen@sure.fi

Ida Lajoma

Hallituksen jäsen

ida.lajoma@sure.fi

Karl Piip

Hallituksen jäsen

karl.piip@sure.fi

Työntekijät

Joel Kettula

Toiminnanjohtaja

joel.kettula@sure.fi

0456337843


Oletko meidän seuraava harjoittelija?

toimisto@sure.fi

+358 404 444 888

Akavan Erityisalat on monialainen ammattiliitto ja palvelujärjestö, johon kuuluu 22 itsenäistä jäsenyhdistystä, joista Restonomiliitto on yksi.

Jäsenet työskentelevät kulttuurin ja hallinnon sekä viestinnän ja hyvinvoinnin aloilla asiantuntija- ja lähijohtajatehtävissä.

Akavan Erityisalat kuuluu keskusjärjestö Akavaan ja tätä kanavaa pitkin Restonomiliitto tekee valtakunnallista edunvalvonta työtä.

Lisätietoja Akavan Erityisaloista löydät täältä.